17 Ocak 2015 Cumartesi

ORKESTRA SINIFI KONSERİ

ORKESTRA SINIFI KONSERİ
Yeni Yılı Karşılama Teması
17.01.2015

Henüz 2 yaşında Kindermusik eğitimi ile başlayan interaktif elementer sanat eğitimi yolculuğuna, müziği içselleştirebilmek amacıyla Müzikalite sınıfında devam eden minikler, artık bire bir estrüman eğitimine geçtiler. Bilmin ışığında yapılan araştırmalar öyle gösteriyor ki bebekler ve çocukların öğrenmeyi içselleştirebilmeleri ve cevheri yeteneğe dönüştürebilmeleri için paylaşabilecekleri sosyal ve interaktif bir ortama ihtiyaçları var. Böylece Orkestra Sınıfı'nda sosyal interaktif öğrenme süreci dinlemeyi, duymayı, algılamayı, koordinasyonu pekiştirerek derinlemesine devam ediyor. 

Ancak şayet bu eğitim daha fazla ciddiye alınıp, daha disiplinli bir yaklaşımla sürdürülürse işte o zaman tam manasıyla gerçek anlamda önemli gelişmeler kaydedilebilir. 
Bakın büyük üstad SCHUMANN ne demiş...
" ... Fakat iyi bir müzisyen olmanın sırrı nedir? Aziz öğrenci, en mühim şey iyi bir kulağa ve çabuk kavrama kabiliyetine sahip olmaktır. İstidat gelişebilir ve yükselir de. Bu meziyetler ise günlerce kapanıp mekanik çalışmalara bağlanmakla değil, geniş müzik temasları ve sık sık koro ve orkestrada yer almakla sağlanır."  
SCHUMANN
Ciddiyetle ve gönülden emek veren tüm öğretmenlerimize Esra Kayıkcı, Emrah Nalbant, Semra Atılgan, Mustafa Avşar'a, tüm organizasyonun en güzel şekilde akmasını sağlayan koordinatörümüz Dilşan Çipli'ye,
ve yüreğiyle emek veren, büyük bir özveri ile çalışan, öğrencilerine daha çok katabilmek için kendi zamanından hiç zorsunmadan fedakarlık eden ve bu günü bize sunan değerli öğretmenimiz Dilek Cipli'ye sonsuz teşekkürler!