24 Nisan 2014 Perşembe

BOSTON USA LONGY SCHOOL of MUSIC ve ARSU AKADEMİ İŞBİRLİĞİ İLE DR. PAUL BRUST GENÇ MÜZİSYENLERE YENİ UFUKLAR AÇMAYA GELİYOR !

15 - 27 Mayıs 2014 İstanbulDünyanın önde gelen müzik okulları arasında yer alan Longy School of Music ve Arsu Güzel Sanatlar Akademisi işbirliği ile İstanbul bu kez, çağdaş müzik eğitiminde geleceğe yön veren isimlerden biri olan kompozisyon ve teori eğitmeni Dr. Paul Brust'ı konuk ediyor. 
17 - 18 Mayıs 2014 tarihleri arasında Arsu Akademi'de konservatuar ve diğer müzik okullarından da katılımın gerçekleşeceği eğitimlerinin ardından , 20 Mayıs tarihinde İTÜ  ve 21 Mayıs tarihinde Yıldız Teknik Üniversitesi müzik bölümü öğrencileriyle de masterclass çalışmaları yapacak.

 21. yy çağdaş müzik eğitiminde dünyanın pek çok yerinden taze ve koşullanmamış genç müzisyenler, kompozisyon, teori ve müzikalite alanlarında, Brust'ın vizyonu ve yaklaşımlarıyla yeni ufuklara sahip oluyor. Akademik olduğu kadar pedagojik yöntemleriyle de her yaştan müzisyene hitap eden Brust bu eğitiminde, müziğin geleceğine doğru giden yolda yeni yaratımları, yöntem ve teknikleri, sıra dışı anlatımıyla ifade edecek, müziği okurken ve yorumlarken nasıl düşünmek gerektiği üzerinde, yeni ve farklı düşünce biçimleriyle, farklı bakış açıları sunacak.